previous pauseresume next

فایل HTML

بسمه تعالی

راهنمای استفاده کاربران از خدمات کتابخانه

مجتمع آموزشی درمانی پژوهشی امید

( بیمارستان سیدالشهداء(ع))

 

۱- مخزن کتابخانه به صورت قفسه باز (Open stock) اداره می گردد.

۲- امانت منابع کتابخانه مرکز براساس آئین نامه امانت دانشگاه و درمواردی نیز آئین نامه داخلی  انجام می شود.

۳- اشتراک اینترنت به صورت VPN می باشد.

۴- پرسنل جهت گرفتن اکانت VPN به واحد کامپیوتر مراجعه نمایند.

۵- عضویت اعضاء توسط کتابخانه بیمارستان صورت می پذیرد که پس از عضویت، شخص        می تواند از تمام کتابخانه­هایی که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند استفاده نماید مدارک توسط متقاضیان به مسئول کتابخانه بیمارستان داده می شود که شرایط ومدارک ذکر میشود.

۶- بخش اطلاع رسانی کتابخانه بیمارستان:

واحد اطلاع رسانی بیمارستان در بخش کتابخانه قرار دارد و با استفاده از سه رایانه به کاربران سرویس دهی می نماید. جستجوی منابع الکترونیکی (کتاب، ژورنال، فیلم، گایدلاینهاو...) مورد نیاز مراجعین از اینترنت و بانکهای اطلاعاتی پزشکی دانشگاه (که از معتبرترین ناشرین بین المللی تهیه شده) و سرویس دهی کتب الکترونیک از طریق این واحد می باشدکه درصورت نیازجستجو در پایگاههای مهم پزشکی بصورت فردی در کتابخانه بیمارستان به کاربران آموزش  داده  می شود.

 

 

 

 ۷- مجموعه کتابخانه شامل

 ۱۶۷۸ جلد کتاب لاتین، ۲۷۴۳ جلد کتاب فارسی، ۹۷ جلد پایان­نامه ( پایان نامه ها در نرم افزار جامع کتابخانه در حال دیجیتال سازی هستند) ،گزارش طرح تحقیقاتی و فایلهای pdf تعدادی از کتابها  و    CD می باشد.

 ۸- رده بندی منابع کتابخانه بیمارستان سیدالشهداء(ع):

تمام کتابهای با موضوع پزشکی کتابخانه­های علوم پزشکی اصفهان دارای رده­ بندی NLM       می باشند و کتابهای با موضوع غیر پزشکی دارای  رده بندی کنگره LC می باشد که از طرف کتابخانه مویدالاطباء به کتابها داده شده است.

 ۹- مخزن،  سالن مطالعه و سیستمهای کامپیوتری:

* مخزن کتابخانه و سالن مطالعه همه روزه به جز ایام تعطیل از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷:۱۵ صبح الی ۱۴:۱۵بعدازظهر باز می باشد.

* درحال حاضر سایت کتابخانه سه سیستم کامپیوتری جهت مراجعین محترم می باشد که استفاده از این کامپیوترها تنها با هماهنگی مسئول کتابخانه امکان پذیراست و فقط جهت جستجوی منابع علمی و پژوهشی میباشد و هرگونه استفاده دیگری از آن ممنوع  است.

* لطفا پس از استفاده از سیستم کامپیوتردرصورتی که فایلی بر روی Desktop دانلود و یا کپی کرده اید و نیازی به آن ندارید آنرا حذف نمائید.

* به دلیل محدود بودن سیستم رایانه ای کتابخانه از استفاده به مدت طولانی از سیستم رایانه کتابخانه خودداری نمائید تا دیگر پرسنل نیز بتوانند استفاده کنند.

* پرینترکتابخانه فقط جهت پرینت مقاله و پژوهشهای علمی می باشد.

* درصورتی که تعداد پرینتهای شما زیاد باشد از پرینتر استفاده نشود.

* مراجعین موظف می باشند قبل از ورود به کتابخانه تلفن همراه خود را خاموش نموده و با کیف و وسایل شخصی وارد مخزن کتابخانه نشوند.

 

 

با توجه به زیر مجموعه بودن کتابخانه این مرکز در کتابخانه­های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان لذا ضمن در اختیار قرار دادن آئین نامه منابع کتابخانه­های دانشگاه علوم  پزشکی اصفهان، جهت آشنایی مراجعین محترم به قوانین و مقررات داخلی کتابخانه تخصصی خون و سرطان بیمارستان  حضرت سیدالشهداء (ع) آئین نامه داخلی امانت این کتابخانه تدوین و در اختیار استفاده کنندگان قرار میگیرد.

شرایط امانت:

* منابع کتابخانه با ارائه کارت شناسایی کارمندی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کارت دانشجویی توسط صاحب کارت امانت داده می شود.

*تبصره : تمام افرادی که از قبل دارای کارت عضویت کتابخانه مرکزی دانشگاه هستند باید کارت خود را به مسئول کتابخانه بیمارستان تحویل داده و شماره عضویت آنها به کد ملی تغییر یابد. و اعضاء پرسنل باید دارای کارت شناسایی بارکد دار باشند.

استفاده کنندگان منابع :

*اساتید هیأت علمی، دانشجویان پزشکی (فلوشیپها، رزیدنتها، اینترنها، اکسترنها، استیجرها)، پیراپزشکان، پرستاران، پرسنل مرکز، بیمار، همراه بیمار، محققین و پژوهشگران.

مراجعه به ( ماده ۱ تعداد و مدت امانت منابع ) در آیین نامه امانت و استفاده ازکتابخانه های دانشگاه

* خروج پایان نامه ها و طرحهای تحقیقاتی از کتابخانه ممنوع است و استفاده از این منابع تنها در جایگاه مربوطه امکان پذیر است. در ضمن امکان زیراکس از این منابع وجود ندارد.

*  مراجعین موظفند از خط کشیدن زیر نوشته ها و یا حاشیه­نویسی در کتابهای امانتی اکیدا خودداری نمایند.

 

 

 

 شرایط عضویت و تسویه حساب :

*پرسنل با توجه به رسمی، پیمانی، شبه پیمانی، طرحی و یا تبصره ۴ بودن باید مدارک خود را جهت عضویت به مسئول کتابخانه تحویل نمایند.

 مراجعه به( ماده ۱ ثبت نام و عضویت) و ( ماده ۲ گروههای امانت) و ( ماده ۳ تسویه حساب ) آیین نامه عضویت و تسویه حساب کتابخانه های دانشگاه

*تبصره ۱ : درصورتی که مراجعه کننده ای نیاز فوری به کتاب داشت می تواند با تکمیل فرم عضویت و ارائه کارت ملی خود از کتابها به صورت موقت و در محل کتابخانه استفاده نماید.

 شرایط مفقود شدن کتاب :

. مراجعه به ( ماده ۲ مقفود شدن یا آسیب رساندن به منابع) آیین نامه امانت و استفاده ازکتابخانه های دانشگاه

*تبصره۱ :  در مواردی امانت گیرنده میتواند با نظر و صلاحدید کتابدار کتابی که مورد استفاده کتابخانه باشد را تهیه کند.

شرایط تاخیر در امانت کتاب :

مراجعه به  (ماده ۳ دیرکرد و جریمه تاخیر در بازگشت منابع ) آیین نامه امانت و استفاده ازکتابخانه های دانشگاه

خدمات دیگرکتابخانه :

۱- لیست کتابهای تازه خریداری شده در  وب پیج کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی بیمارستان centlib.mui.ac.ir/ssh/news بخش معرفی تازه ها   موجود می باشد.

۲- برگزاری نمایشگاه از کتابهای تازه خریداری شده و یا اهدایی به کتابخانه درطول سال انجام می شود.

۳- لیست کتابهای خریداری شده در تابلو مربوط به کتابخانه می باشد.

۴- کاربران و فراگیران محترم میتوانند جهت امور پژوهشی مربوط به جستجو در پایگاههای الکترونیکی پزشکی وآموزش منابع دیجیتال دانشگاه که در سایت کتابخانه دیجیتال دانشگاه (diglib.mui.ac.ir) موجود است به کتابدار بیمارستان مراجعه نمایند.

۵- درصورت تمایل  می توانید ایمیل خود را به کتابدار کتابخانه بدهید تا لیست کتابهای جدید و زمان برگزاری نمایشگاه ها و آخرین تغییرات دستیابی به پایگاههای الکترونیکی پزشکی به شما اطلاع داده شود.

 

 

 

 

شماره داخلی کتابخانه :  ۲۰۱۱

 

ایمیل کتابخانه جهت درخواستهای پژوهشی و پیشنهادات شما  کاربران گرامی: hospital.omid@gmail.com

 

ارتباط باما

آدرس : اصفهان- دروازه شیراز -خیابان هزارجریب -دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -معاونت تحقیقات وفناوری --تلفن: ۳۷۹۲۳۰۷۳- فاکس:۳۷۹۲۳۰۷۳

Isfahan University Of Medical Sciences , Isfahan, Iran

E-mail: centlib@lib.mui.ac.ir

 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۱ کاربر آنلاین است.

  • lib-madrak