previous pauseresume next

اخبار کتابخانه دندانپزشکی

راه اندازی مرکز اطلاعات Novel Coronavirus Elsevier

موسسه الزویر (Elsevier) برای بهره مندی متخصصان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی و عموم مردم،به عنوان یک سیستم بین المللی در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات، یک مرکز اطلاعاتی Novel Coronavirus را با اطلاعات رایگان به زبان انگلیسی ایجاد کرده است.این مرکز، مطالب مرتبط را از مجلات علوم پزشکی، کتاب ها، متخصصان بالینی و راه حل های اطلاعاتی Elsevier، به همراه منابع سایر ارائه دهندگان اطلاعات و سازمان های مهم بهداشت جمع آوری می کند. همچنین اطلاعاتی که بطور معمول توسط پزشکان و پرستاران استفاده می شود، به علاوه منابعی که به طور خاص برای بیماران و خانواده های آنها طراحی شده است، در دسترس است. تیم Elsevier در چین در حال تهیه یک مرکز اطلاعات مشابه برای وب سایت محلی خود است. این مرکز از ۲۷ ژانویه شروع به فعالیت کرده و توسط گروهی از پزشکان و متخصصان دیگر در Elsevier با جدیدترین اطلاعات تحقیقاتی و مبتنی بر شواهد موجود، بطور مداوم به روز می شود. این سایت همچنین به منابع معتبر دیگر، از جمله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) و WHO پیوند دارد و همچنین سایت هایی برای سازمان های بهداشتی در کشورهای دیگر مبتلا نیز لیست شده است.

https://www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center


مشاهده
شنبه, خرداد ۳, ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۲
حلول ماه شوال و عید فطر مبارک
عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است در فرهنگ اسلامی از عید فطر به عنوان جشن بازگشت به فطرت یاد شده است که متعلق به اولین روز ماه شوال است چرا که مسلمانان پس از یک ماه بندگی و روزه داری و ارتباط گرفتن پیاپی با پروردگار متعال و با استغفار تمام آلودگی‌های باطنی و ظاهری را از وجود خود پاک کرده و به فطرت واقعی و اصلی خود باز می‌گردند و به نوعی می‌توان گفت: روح و جان خود را تصفیه می‌کنند.
عید فطر عید پایان یافتن رمضان نیست
عید بر آمدن انسانی نو از خاکستر‌های خویشتن خویش است
چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می‌شود
عید فطر، روز چیدن میوه‌های شاداب استجابت مبارک باد
رمضان رفت، ولی کاش صفایش نرود
سحر و جوشن و قرآن و دعایش نرود
کاشکی پر شده باشد دلم از نور سحر
همره روزه و افطار، ثــوابـــش نرود

 


مشاهده
شنبه, خرداد ۳, ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
مشکلات دسترسی به pubmed

پيرو اطلاع رسانی قبلی در مورد مشکل دسترسی به PubMed، به اطلاع همکاران می‌رساند،‌ اين مرکز طی چند هفته گذشته ضمن انجام مکاتبات متعدد با گروه فنی PubMed در کتابخانه ملی پزشکی آمريکا، رفع مشکل مذکور را پيگيری کرده و نهايتا چند روز پيش مکاتبه‌ای از طرف PubMed به Google‌ جهت حذف تحريم و رفع مشکل دسترسی کاربران ايرانی به سرورهای جديد PubMed که در شرکت Google است ارسال شده است. تا رفع اين مشکل توسط Google، همکاران می‌توانند از آدرس زير برای دسترسی به PubMed‌ استفاده نمايند:

https://pmlegacy.ncbi.nlm.nih.go

 


مشاهده
شنبه, خرداد ۳, ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
کتب جدید در مورد بیماری کرونا

به اطلاع کلیه استفاده کنندگان منابع کتابخانه میرساند با توجه به اهمیت موضوع بیماری کرونا، کتابخانه مویدالاطباء جدیدترین کتابهای سال ۲۰۲۰ پیرامون این بیماری را تهیه و در قالب الکترونیک در اختیار کلیه پژوهشگران و علاقه مندان قرار می دهد. ادامه مطلب


مشاهده
يكشنبه, ارديبهشت ۲۸, ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶

ارتباط باما

آدرس : اصفهان- دروازه شیراز -خیابان هزارجریب -دانشگاه علوم پزشکی اصفهان -معاونت تحقیقات وفناوری --تلفن: ۳۷۹۲۳۰۷۳- فاکس:۳۷۹۲۳۰۷۳

Isfahan University Of Medical Sciences , Isfahan, Iran

E-mail: centlib@lib.mui.ac.ir

 

کاربران آنلاین

هم‌اکنون ۰ کاربر آنلاین هستند.